sorular

7/24 ACİL SERVİS HİZMETİ

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde müşterilerimizden gelen sıkça sorulan soruları gösteriyoruz sorularınız bizim için değerlidir.Unutmayalımki ne kadar çok soru soru sorarsanız bir o kadar daha cevap vermeye çalışır ve  işimizle ilgili daha iyi  çalışma yapabiliriz.

01.

Genel Sorular

Öncelikli olarak karot makinesi belirli bölümlerden oluşmaktadır. Makinenin kusursuz işleyişi için bu bölümlerin bilinmesi gerekmektedir. Karot makinesi karot tablası, karot ucu, karot gövdesi, elektrik kablosu ve su hortumundan oluşmaktadır. Su hortumu özellikle sulu basınç uygulamalarında, daha sert alanlarda kullanılmaktadır. Bu kapsamda; tadilat işleri, kapı pencere yeri açma, gider açma, klima gideri oluşturma, kalorifer tesisatı açma, elektrik ya da su tesisatının döşenme alanlarının açılması ve beton güçlendirme gibi işlemler karot makinesi ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Ancak ilgili alana zarar vermemek adına karot makinesi yetkin kimseler tarafından kullanılmaktadır. Genelde koordinatör, iki yardımcı ve pompacıdan oluşan karot ekibi Rize Karot kapsamında tüm il genelinde hizmet vermektedir.

Karot beton delme işlemi titiz bi şekilde yapılmalıdır. Böylelikle betona zarar verilmemiş olur. Karot makinası ile beton delme işlem sırasında kullanılan makina uçları çok önemlidir. Karot makina ucu yanlış kullanıldığında beton delme sırasında ciddi zararlar vermekte, çok fazlasıyla ses yapaktadır. Karot beton delme ucu doğru kullanıldığında etrafa ve çevreye zarar vermez ve ses yapmamaktadır. Bu nedenle karot makinası profesyonel uzman kip tarafından yapımlalıdır. Karot beton delme işlemi inşaat sektöründe çok terçih edilen hale gelmiştir.

Karot makinası beton delme ve betona şekil vermek için de kullanmaktayız. Eski uygulamara göre beton delme işlemi uzun zaman almaktaydı. Karot beton delme işlemi kısa sürede olmakta ve zaman kazanımındada yardımcı olmaktadır. Karot makinası ile sadece beton delme değil her türlü kaya ve mermeride delmek, kesmek mümkündür. Sadece delinecek olan alanın türüne göre, uygun karot uçları özen ile kullanılmalıdır. Beton kesme makinasının kullanılmadığı yerlerde, karot makinası kullanılmalı ve yan yana delikler açılarak traşlama yöntemiyle istenilen ebatlarda beton delme işlemi yapılmaktadır. Tesisat elektrik, su, doğalgaz deliklerinin açılmasında,havalandırma delikleripencere yeri açılımındada karot makinası kullanılmaktadır. Değişik markalarda karot makinaları mevcuttur bu yuzden beton delme kapasiyeleri, karot makina uçları delinecek alana göre en uygunu kullanılmalıdır. Karot beton delme ve bir çok işlemde kullanılan çok özel ve değerli bi makinadır.

Derz kesim, beton tabakalarının doğal bir şekilde birleşmesi için uygulanan bir yöntemdir. Derz kesme kullanılan derz makinesi yardımı ile yapılan bir işlemdir. Ucunda bulunan elmaslı testere ile birlikte kullanılan derz makinesibeton ve asfalt kesmek için de ayrıca kullanılabilmektedir. Derz kesim, beton ya da farklı yapı malzemelerinin tekerli olduğundan dolayı son derece hızlı olan ve aynı zamanda benzinle, elektrik ile ya da mazot ile çalışan bir makine sayesinde kesilmesi ile yapılmaktadır. Ayrıca derz kesme sırsında ihtiyaç duyulduğu takdirde derz dolgu malzemeleri de kullanılarak beton ya da diğer yapı malzemeleri arasındaki boşluklar kapanmaktadır ve böylece yapı malzemelerinin genleşmesi, sonradan form ve görüntü bozukluğu olması engellenmektedir. Bir bütün halinde olan derz, bu şekilde makine ile orantılı ve uygulanacağı alana uygun bir şekilde kesilmektedir.

02.

Hizmet Bilgileri

1-Darbesiz ve titreşimsiz olduğu için yapıya ve taşıyıcıya zarar vermez.

2-Hızlı ve temiz bir kesim olanağı sağlar.

3-Tadilat projesine göre en uygun ölçülerde kesim olanağı sunar.

 • Kalorifer tesisatlarında  
 • Baca deliklerinde
 • Kapıve pencere açmalarda
 • Pisve temiz su giderleri
 • Doğalgaz delikleri
 • Havalandırma, asansör, merdiven boşluğu açımlarında
 • Demir filizleri eklemede
 • Demirli demirsiz her türlü betonda istediğiniz açıda, duvarda, yerde, çatıda, balkonda, her noktada çalışılması mümkün olmakta
 • İstenilen ebatta delik açılabilir
 • Kırıcılara göre daha sessiz çalışması
 • Yapıya sıfır zarar vermesi
 • Zamandan kazanım
 • İşçilik maliyetinin düşmesi
 • Temiz bir çalışma ortamının olması
 • gibi maddeleri sıralayabiliriz.

Firmamızın En Önem Verdiği Nokta İş güvenliğidir Bütün İşlerimizi Son derece güvenlik önlemlerini sağlayıp Gerçekleştiriyoruz.

03.

Acil Sorular

Yapı güçlendirme işleri, projeye uygun şekilde kimyasal malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Kimyasal dübel (Harç), demir filizi ekilmesinde en güvenli yöntem olup; özellikle hasar görmüş kolon ve kiriş takviyelerinde, mantolama işlemlerinde güvenle kullanılmaktadır.

Endüstriyel zemin kaplama sistemleri, su yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları ve bağlantı sistemleri (çelik ve kimyasal dübel) konusunda faaliyet gösteren firmamız, adı geçen konularda gerek malzeme satışı ve teknik danışmanlık, gerekse uygulama ve taahhüt hizmeti vermektedir.

Kütlesel kesimlerde, hidrolik ve elektrikli tel kesme makineleri ile kesim yapmak mümkündür. Kapı, pencere açılımı, parapet kesimi gibi her türlü donatılı betonda düzgün ve pürüzsüz kesme işleri, kullanılan son sistem makineler ve işinde uzman personelimiz ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kaya parçalama işi, kullanılan kimyasal malzeme sayesinde gürültü yapmadan, titreşimsiz ve taş sıçratmadan büyük kütleleri genleşme kuvvetiyle parçalara ayırma işlemidir. Bunun dışında darda yöntemi kullanılarak da kaya parçalama işi yapılmaktadır.

Hızlı ve Güvenilir Tesisat Hizmetleri

Rize’de Su tesisatı işinde uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.Diğer sitemiz olan acil rize su kaçağına göz atmanızı öneririz

HEMEN ARAYIN